BUDYNEK

Szkoła Podstawowa nr 402 należy do kompleksu budynków zespołu szkolno-przedszkolnego, którego budowa rozpoczęła się w październiku 2019, a zakończyła się w drugim półroczu 2021 roku. Użytkowa powierzchnia tego piętrowego kompleksu to ponad 10 tys. metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą gmachu była firma budowlana Mirbud.

Szkoła położona jest przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 w Warszawie, na terenie dzielnicy Praga-Południe. Ze szkołą sąsiaduje Przedszkole nr 444.

W szkole znajdują się 24 sale lekcyjne. Najważniejszym atutem placówki jest ogromna hala sportowa, licząca 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Poza halą szkoła dysponuje 2 mniejszymi salami sportowymi. Do terenu szkoły należą także 2 boiska ćwiczeniowe oraz bieżnia.  Szkoła dysponuje także placem zabaw dla najmłodszych uczniów.

Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, na terenie szkoły jest winda.

Szkoła 422 z lotu ptaka