Komunikat Zarządu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy w sprawie zespołu szkolno-przedszkolnego na Gocławiu

„Jesteśmy świadkami finiszu niezwykle potrzebnej mieszkańcom – a przede wszystkim dzieciom i młodzieży- inwestycji, jaką jest zespół szkolno-przedszkolny (Szkoła Podstawowa nr 402 i Przedszkole nr 444) u zbiegu ulic Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu. Umowny termin zakończenia inwestycji ustalono na dzień 10 grudnia 2021 r., ale w trakcie realizacji inwestycji pojawiła się możliwość jej wcześniejszego zakończenia. Pandemia oraz wiele czynników niezależnych od władz Dzielnicy spowodowało, że otwarcie zespołu szkolno-przedszkolnego realne jest pod koniec września 2021 r. Jesteśmy w trakcie odbiorów, zaś poprawki których dokonuje wykonawca są poprawkami kosmetycznymi. Jesteśmy na finiszu. Budynki oddajemy wcześniej niż w umowie, jest to sukces zważywszy na warunki, w jakich przyszło nam ten obiekt budować. Mamy świadomość, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci, które jest dla nas priorytetem, nie możemy posłać ich do obiektu, który nie jest dokończony. Dzieci rozpoczną przygodę z nauką w komfortowych warunkach, w szkole nowoczesnej i przede wszystkim bezpiecznej. Zdajemy sobie sprawę, że to dezorganizuje nieco życie maluchów oraz ich rodziców, dlatego podjęliśmy decyzję, że uczniowie pierwszych klas ogólnodostępnych i klasy integracyjnej SP nr 402 rozpoczną 1 września naukę w lokalizacjach tymczasowych, których listę udostępniono rodzicom. Przedszkole nr 444 zostanie uruchomione po oddaniu inwestycji, czyli z końcem września br. Wszystkie informacje dotyczące organizacji nauki w tymczasowych placówkach szkolnych zostały przekazane rodzicom na spotkaniu, które odbyło się w SP nr 279 przy Cyrklowej w dniu 20 sierpnia o godzinie 18.00. oraz droga elektroniczną. Z końcem września, gdy obiekt zostanie oddany do użytku zorganizowany zostanie piknik integracyjny „Witaj szkoło”, na który umożliwimy rodzicom oraz dzieciom zwiedzenie szkoły i przedszkola.”

Skip to content